Jarní marketingové konference, které stojí za to!

Ani v novém roce marketingoví odborníci nezahálí a připravili si pro nás pořádnou porci novinek, zajímavostí a faktů z vlastní praxe. Ani my nelenošíme a přinášíme vám přehled toho nejzajímavějšího, co letošní jarní menu marketingových konferencí nabízí.

1. SEO Restart

Funkční SEO je svatý grál celé e-commerce, konferenci o vyhledávání a nalézání by si proto neměl nechat ujít žádný webař, e-shopař nebo online markeťák.

Akci navštivte, pokud vás zajímá:

 • Transformace tvorby a optimalizace obsahu pomocí AI pro SEO
 • Praktické využití AI v SEO pro začátečníky i (středně) pokročilé
 • Jak využít GA4 pro SEO
 • Linkbuilding a jak se změnily strategie na rok 2023
Témat bude daleko více a poučí nás o nich například matador online marketingu a SEO Pavel Ungr nebo Michal Zeman z agentury myTimi.

Kdy: čtvrtek 30. března 2023
Kde: Kino Dlabačov, Praha 6

2. BRANDstorming 2023

Devátý ročník konference nám mimo jiné představí příběhy značek, které se vyšvihly bez reklam v televizi a jiných předražených marketingových možností. Pokud s vámi rezonuje motto „Každá značka je jedinečná. Přijďte si poslechnout jak na to, aby ta vaše mezi ostatními nezapadla“, pak vás určitě zaujmou i témata jako:

 • Tvorba značky jako hledání rovnováhy mezi hrou a funkcí
 • Branding 3.0
 • Ukažte svůj brand ve světle TikToku
Na konferenci také zjistíte, jak uvést značku na trh, jak pro branding využít sociální sítě a jaké nové trendy byly odhaleny při výzkumu značek.

Kdy: čtvrtek 20. dubna 2023
Kde: Jalta Boutique Hotel, Praha 1

Google Analytics 4 přistupují k měření dat jinak než původní verze. Proto se liší i jejich požadavky na systém, do kterého budou nasazeny. Hlavně u některých e-shopových řešení může být implementace technicky náročnější. Správné nastavení a odladění veškerých funkcí zabere relativně dost času. Proto doporučujeme nasazení nenechávat na poslední chvíli. 1. července 2023 je den, kdy už musí všechno hladce běžet. Není to začátek fáze vychytávání much.

3. Reshoper

Veletrh a konference pro e-commerce komunitu, kde potkáte více než 100 vystavovatelů z ČR i zahraničí a 25 odborníků bude sdílet své know-how na pódiu i v poradenské zóně.

V rámci veletrhu můžete kromě stánků navštívit také workshopy, partnerské stage a networkingové schůzky. Na konferenci vás čeká 9 přednášek se společným tématem – efektivita jako cesta k růstu i zisku e-shopu. V tento nešťastný rok, kdy se e-commerce příliš nedaří, se tyto rady budou více než hodit.
Reshoper slibuje, že po konferenci budete vědět, jak uspět i v krizi.

Kdy: středa 17. května 2023
Kde: PVA EXPO Praha

4. Content First

Jubilejní ročník konference o obsahu jako obvykle ukáže trendy ve tvorbě obsahu, novinky v technologiích a zajímavé případové studie. Přednášky se zaměřují zejména na:

 • obsah pro sociální sítě, 
 • spolupráci s influencery, 
 • skvělý copywriting
 • inovativní obsahové formáty,
 • využití nových technologií, 
 • značky a jejich vlastní média,
 • měření efektivity obsahového marketingu. 
Řečníci zatím nejsou známi, ale z minulých ročníků můžeme jmenovat například Martina Vránu (commercial director ZOOT, CEO Business Elements & Netvision Agency), který Content First považuje „za jednu z nejpřínosnějších konferencí na poli digitálního marketingu, mediálního obchodu a e-commerce“.

Kdy: čtvrtek 25. května 2023
Kde: Jalta Boutique Hotel, Praha 1

Vybrali jste si svého favorita, nebo snad hned několik? Dejte nám i ostatním vědět. A pokud jsme nějakou marketingovou akci přehlédli, nezapomeňte nás upozornit.
Užijte si první jarní dny a nezapomeňte, že jsme tu pro vás, ať už jde o strategii dlouhodobou nebo bleskovou.